Екологічна трудова акція "Юннатівський зеленобуд"



ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ СВІТЛОВОДСЬКОЇ РДА

ЕКОЛОГІЧНА ТРУДОВА АКЦІЯ
«ЮННАТІВСЬКИЙ ЗЕЛЕНОБУД»


                             Керівник: Рєпіна А.М.
                 Виконали: учні екологічного гуртка «Юні екологи»
2016 рік






План
      I.       Вступ.
   II.      Основна частина.
ІІІ. Висновки.
IV. Література.
V. Додатки.






         
Учасники акції:
-Учні Великоскельовської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;
-Гуртківці Світловодського районного центру дитячої та юнацької творчості екологічного спрямування;
-Родинні колективи.

Завдання акції:
 - Благоустрій території.
 - Створення на території школи клумб.
 - Збільшення видового та кількісного складу квітково-декоративних рослин та дерев, кущів в зовнішньому озелененні території.
 - Залучення школярів до оздоровлення навколишнього середовища, збереження вже існуючих зелених насаджень.
 - Показ шляхів покращення стану навколишнього середовища, розвиток естетичних смаків та вмінь працювати в командах.
 - Вивчення природи,  видового складу рослинного світу нашого краю і можливості вирощування дерев, кущів та квітів в умовах лісостепової природної зони.








І. Вступ.
При  Великоскельовській ЗШ функціонує гурток дитячої та юнацької творчості «Юні екологи», який складається з 15 учнів 5-9 класів. Діти із задоволенням вивчають охорону довкілля та ведуть спостереження в природі, займаються практичною діяльністю. Не менш важливим завданням для гуртківців є природоохоронна робота на місцевості рідного села.
Мета гуртка :


  • *    вивчати природу рідного краю, вплив людини на природу;
*    шукати шляхи покращення і відновлення природи;
*    розвивати усвідомлення дитини про нерозривність єдності світу природи і людини, розуміння причинно-наслідкових зв’язків у навколишньому світі;
*    формувати екологічний світогляд і культуру;
*    спонукати до збереження краси рідного краю;   
*    виховувати любов,  шанобливе ставлення до природи, пізнавальний інтерес та почуття прекрасного.


Природа! З дитячих років ми звикли до її чарівної краси. Любимо бувати в лісі, полі. Дивимось на квіти, дерева. Радіємо спілкуванню з природою, милуємось її красою. Людина – це частина природи. І саме природі ми зобовязані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю. Нажаль, нині природа України, як і інші куточки нашої Батьківщини потерпає від безвідповідальної діяльності людини.
Тому в цьому році ми вирішили взяти участь в таких акціях як: «Чиста територія нашими руками», «Квіткова веселка на нашому шкільному подвір'ї» та «Посади дерево – залиш про себе пам'ять». Гуртківці, учні школи та жителі села були не байдужі і із задоволенням допомогали прибирати територію, упорядковувати клумби та висаджувати дерева.
Адже проблеми екології, охорони природи нині найважливіші, адже природа – це наше життя, наше здоров’я.
Так, ми з вами повинні щоденно показувати приклад дбайливого ставлення до природи, займатися озелененням класу, школи, не засмічувати, а очищати наш потічок, дбати про благоустрій.
Треба серцем сприйняти довколишню красу і оберігати її, дбати, щоб ніколи не змовкав хор травневого ранку, вічно шуміли над нами крислаті дуби, ніжним рожевим квітом веселилися яблуні, співали чарівні пісні солов'ї, бо Природа - це казка, яку можна прочитати лише серцем!
Девіз нашого гуртка: «Не засмічуй воду, землю і повітря,
                              Бережи природу, предків заповіти.»


ІІ. Основна частина.
          Перший розділ акції «Чиста територія нашими руками» передбачає прибирання території школи, очищення узбіч та присадібних ділянок розташованих в нашому селі.
          Кожна людина повинна дбати про те, щоб її місто чи селище розвивалося, було красиве й чисте, тому наші учасники акції - учні Великоскельовської ЗШ І – ІІ ступенів  залюбки беруться за роботу і стараються проводити генеральне прибирання на шкільному подвір'ї та прилеглих територіях щотижня. Восени ми прибираємо опале листя, взимку – очищаємо подвір'я від снігу, навесні - від сміття, а також висаджуємо квіти, кущі та дерева.
Природа - це наш дім, цінуймо її та бережімо, адже чисте майбутнє в наших руках.
      Кожен рік учні школи, гуртківці, працівники Великоскельовської сільської ради та працівники Управління каналу «Дніпро-Інгулець» беруться за прибирання територій нашого села. Адже одним із основних елементів благоустрою населеного пункту є чистота і порядок.
      Попереду ще багато задумів щодо того, щоб рідне село стало красивішим. Такі громадські заходи спрямовані на поліпшення екологічного, санітарного та естетичного стану нашої школи та населеного пункту.
          Другий розділ акції передбачає: благоустрій квіткових клумб на території школи, вивчення видового та кількісного складу квітково-декоративних рослин та дерев, кущів в зовнішньому озелененні території школи.
Шкільний двір  -  обов'язковий атрибут практично кожної  школи. На ньому відбувається  багато різних шкільних заходів. В одних школах він доглянутий і затишний, збирає молодших дітей - пограти в класики, старших -  в альтанку, і навіть матусь з колясками із сусідніх будинків. В інших школах - це досить небезпечне і  непривабливе місце. Шкільний двір нашої школи, можна назвати ідеальним місцем  відпочинку, на шкільному подвір’ї  є дитячий майданчик, де відпочивають діти нашого села.  Тож озеленення здійснюється і  нині, адже постійно хочемо щоб подвір’я школи було найкращим.
  Учні Великоскельовської школи з радістю приймають участь у різноманітних акціях екологічного напряму, таких як: «Бережи природу», «Посади дерево» та інші. Діти із задоволенням займаються благоустроєм свого села. Саме вивчення квітів рідної місцевості зацікавило учнів та гуртківців. Багато інформації вони здобули на уроках природознавства, біології та заняттях екологічного гуртка «Юні екологи». Як тільки весняне сонечко пригріло, так одразу ж мерщій до шкільної клумби прибирати та висаджувати квіти: чорнобривці, нарциси, тюльпани та багато інших. Крім шкільної клумби діти піклуються й про красу пам'ятних знаків та клумб сільського будинку культури. В цьому нам допомагають батьки й жителі села.
        Квіти – це завжди свято, вони прикрашають наше життя. Тож не губімо наших зелених друзів. Пам’ятаймо завжди, що найкрасивіша квітка – жива квітка.
      Третій розділ акції «Посади дерево – збережи природу» передбачає створення та утримання зелених насаджень, озеленення вулиць та присадибних ділянок, вирощування посадкового матеріалу декоративних дерев, кущів, квітів.
Перше знайомство дитини зі школою починається з її зовнішнього вигляду. Саме тому юннатівці та учні Великоскельовської школи із радістю взялися за оформлення пришкільної ділянки.
Щодня спостерігаючи за доглядженими, завжди квітучими клумбами, учні не тільки  отримують позитивні емоції, але й вчаться берегти красу, створювати її своїми руками. Двір для нас – це світ, де кожний почуває себе комфортно, має широкі можливості для самореалізації на користь собі та іншим, набуває досвіду життєвого творчого успіху.
Дерева - це не тільки кисень, не тільки краса довкілля, але вони ще й мають лікувальні властивості. Людина, яка посадила хоча б одне дерево за своє життя, прожила на світі не марно. Тож і ми разом з батьками та жителями села приєдналися до цієї доброї корисної справи. Висадили такі дерева та кущі як: бузок, шипшина, вишня, клен, груша, калина та інші. Будемо бережливо ставитися до наших зелених друзів. Також в нашому селі є жителі, які займаються садоводством, саме Мусієнко Володимир Іванович ознайомив учнів та гуртківців з різновидами дерев та кущів, розповів нам про правила посадки дерев.
Кожної весни школярі та працівники Управління каналу Дніпро-Інгулець збираются для посадки садженців дерев та кущів на територіїї села.

«Якщо б кожна людина на клаптику землі своєї, зробила все, що вона може, яка прекрасна була б наша Земля»
А.П. Чехов

ІІІ. Висновки
Кожний з нас, людей Землі, щогодини і щохвилини бере від рідної планети свіжі сили. Спілкування з природою потрібне людині не менш, ніж повітря, їжа, вода, ніж знання і праця.
      Рослини завжди відігравали значну роль у побутовому, суспільно-політичному житті усього людства, починаючи з най давнішніх часів і до сьогодення. Без рослин не може існувати людина. Необхідно змусити людей задуматись про землю, по якій ходять, про дерево, в тіні якого всі шукають прохолоди в спекотливий день. І про своє людське місце в цьому світі.
        Учні школи знають  і пам'ятають, що природу треба оберігати:  не ламати гілки на деревах і кущах, не зривати оберемками квіти, не отруювати повітря, землю, воду. Діти повинні охороняти, берегти, примножувати природу, бо ми всі – діти природи,  з якою постійно спілкуємося, в ній ми народилися, живемо і не можемо без неї.  Не можна не бачити її краси, не захоплюватися її незвичайними барвами. З дитячих років ми звикаємо до чарівної краси природи, любимо дивитися на квіти, дерева, радіємо спілкуванню з природою, милуємося її  красою і усвідомлюємо, що природа – це наша домівка. Тому вся наша шкільна родина піклується про естетичний ландшафт шкільної території.
Усе на Землі потрібно берегти –
І птаха, і звіра, і оту травинку.
Не чванься тим, що Цар Природи ти,
Бо, врешті, ти лише її частинка
І.Турчак


ІV. Література.

1.     Г.М. Бондарчук, М.М. Тимочків « Виховні години», ст..21-23
Тернопіль, 2009 р.
2.     Журнал «Розкажіть онуку», ст..82-84       КиІв, 2013 р. № 3-4.
3.      «Послухайте, як дихає земля». Ж-л «Виховна робота» № 2 (95) ст.44-45  м.КиІв, 2013 р.
4.     Бойчук Л Д., Соломенно Е.М., Бугай О.В. Екологія і охорона навколишнього середовища: Навч. посіб. — Суми: Університетська книга, 2003. — 284 с.
5.     Світ –дивосвіт України: хрестоматія з природознавства: для мол. іл... віку. – К.: Лелека, 2006. – 224 с.
6.     Інтернет-ресурси

V. Додатки 
Прибирання снігу
Прибирання
Побілка дерев
Наші квіти
Наші клумби
Наші квіти
Створення клумби
Висадка квітів





Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Отруйні квіти у нас вдома!

Цікаві факти про екологію України